Marie Claire Paris – As Lisans Tic AŞ

Özellikle ev tekstilinde, yabancı markaların Türkiye’de yetkili lisans sahibi olarak başarılı projelerle üretim ve satış yapan Turgut Aydın Holding, marka faaliyetlerini bir üst noktaya taşımak için As Lisans Tic. A.Ş. şirketini kurduktan sonra, 2014 yılında Marie Claire Paris ile 30 yıllık anlaşma yapmıştır. Hem holding grup şirketleriyle, hem de alt lisanslama ile yetki vererek farklı Türk şirketleri ile birlikte, Marie Claire çatısı altında farklı kategorilerde ürün geliştirmektedir.

1937’de yayın hayatına başlayan, kadın yaşam tarzı, moda, güzellik, sağlık, sinema, edebiyat gibi konularda önemli bir yol göstericiye dönüşen Marie Claire dergisi, dünya genelinde pek çok ülkede yerel dillerde yayımlanmakta, her ay bir milyondan fazla haneye girmektedir. 1988’de Türkçe yayımlanan ilk uluslararası kadın dergisi olan Marie Claire Türkiye’yi, günümüzde Group Medya hazırlamaktadır, dergi konusunda kendileri ile https://www.marieclaire.com.tr/kunye/ adresinden temasa geçebilirsiniz.

Farklı nesillerin kadınları üzerinde önemli etkisi olmaya devam eden Marie Claire, ülkemizde de marka bilinirliği, farkındalığı ve algısını güçlü şekilde sürdürmektedir.
2014’te, Marie Claire Paris markasının, -dergicilik dışında- tüm ticari alanlarda, Türkiye, Rusya, Ukrayna, Irak ve İran’da Ana Lisans sahibi olan Turgut Aydın Holding markaya yatırımlarını sürdürmektedir. 2015’ten beri her sezon yenilenen ve genişleyen yatak odası ve banyo ürünleri gruplarına ek olarak kozmetik sektöründe de Marie Claire markasıyla farklı ürünleri Eve mağazalarında raflara çıkarmış olan Holding, pijama, ev giyim ürünlerini de Marie Claire Paris markası ile geliştirmiş ve tüketicilerle buluşturmuştur. Bunlara ek olarak;
- Mayo / Bikini, plaj giyimi
- Kadın çantaları ve valizler
- Tencere, tava, çatal bıçak takımları,
Kategorilerinde de farklı şirketlere üretim ve pazarlama alt lisansı vererek yetkilendirme yapmıştır. Farklı ürün kategorilerinde, Marie Claire Paris markası ile faaliyete geçmek veya işbirliklerinde bulunmak isteyenler, Holding İş Geliştirme Direktörümüz Cihan Salim’e cihan.salim@aydin.com adresinden ulaşabilirler.

Yukarda sayılan 5 ülkeye ek olarak, Arap Yarımadası, Balkanlar, Kuzey Afrika ve eski Rus Cumhuriyetleri’nde de faaliyetlerde öncelik hakkına sahip olan Turgut Aydın Holding, Marie Claire’i Ukrayna ve Rusya’da da büyütmekte ve kategorilerini genişletmektedir.

Marie Claire Paris markasına ek olarak, As Lisans farklı alanlarda marka araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam edecektir.