Grup Şirketleri

Faaliyet Alanlarımız

Büyüyen Türkiye'de, bulunduğumuz sektörlerde öncü şirketlerimiz
Sektörlere Yön Veren

Dinamik ve Her Sektörde Çözümler Üreterek Yenilikçi Olmak

Uzman ve Tecrübeli

Ürün ve hizmetlerde operasyonel mükemmelliyetçilik ve yüksek kalite önceliğimiz.

Perakende A101

Perakende sektörünün en yaygın zinciri olan A101, Türkiye’nin 81 ilinde, tüm ilçelerinde faaliyet göstermektedir. 2020 sonu itibariyle 10.001. marketi açan A101, büyümeye devam etmektedir. %100 yerli sermayeli A101, dünyanın en büyük market zincirleri arasında yer almaktadır. Türkiye’nin en yaygın zinciri olmanın yanı sıra 60.000 çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile perakende sektörünün öncü şirketleri arasındadır.

Türkiye’nin en büyük 15 şirketi arasında yer alan A101 zincir marketleri; müşterilerine en ucuz fiyatlarla kaliteli gıda ve tüketim malzemeleri sunmaktadır. Müşterilerinin tercihini iş modelinin merkezine koyarak, tedarik zincirinin yapısını oluşturan A101’de, gerekli denetim, kalite ve tedarik standartlarını geçen ürünlerden yalnızca müşteri memnuniyetini sağlayan ürünler raflarda yerini almaktadır.

12 yıllık tecrübesiyle müşterileri, çalışanları ve tedarikçileri başta olmak üzere tüm paydaşlarıyla ilişkilerini güven üzerine kuran A101, yenilikçi ve dinamik yapısıyla perakende sektörünün en yaygın zinciri olmaya devam etmektedir.

SAYILARLA A101

Dünyanın en hızlı büyüyen beşinci perakende şirketi (Deloitte Perakendenin Küresel Güçleri 2019 ve 2020 Raporu): Türkiye’nin en büyük 15 şirketi arasında

2015-2016-2017 yıllarında;

  • Türkiye’de en çok istihdam yaratan şirketi
  • Türkiye’de en çok kadın çalıştıran şirketi
  • Türkiye’de en çok engelli çalıştıran şirketi

2019 yılının Türkiye’de en çok kadın çalıştıran şirketi

Türkiye’nin en büyük tedarikçilerinin büyük bölümünün en büyük müşterisi (600’den fazla tedarikçiyle iş birliği)

1.200'den fazla ürün çeşidi sunmakta

%99'un üzerinde hane penetrasyonu

İstanbul’da en çok markete sahip zincir

A101 Kapıda mobil uygulaması ile Türkiye’de her ilde aynı gün adrese teslimat

Zincir Marketler Kategorisinde Altın ödül sahibi (Social Media Awards Turkey 2020) ve Instagram’da tüm dünyada en çok beğenilen ikinci perakende markası (SocialBakers 1 Ocak-19 Kasım 2020 verileri)

Detaylı bilgi için: www.a101.com.tr

CEO Cem Maltaş’ın mesajı
Sağlık Memorial Sağlık Grubu

Memorial Sağlık Grubu, seçkin kadrosu ve memnuniyet odaklı uluslararası kalite standartlarında hizmet anlayışı ile etik ilkeler ışığında, sektörde öncü uygulamalarla fark yaratarak, sağlıkta dünya markası olmak misyonu ile kurulmuştur.

Memorial Sağlık Grubu, seçkin kadrosu ve memnuniyet odaklı uluslararası kalite standartlarında hizmet anlayışı ile etik ilkeler ışığında, sektörde öncü uygulamalarla fark yaratarak, sağlıkta dünya markası olmak misyonu ile kurulmuş ve ilk hastasını Şubat 2000’de kabul etmiştir. Türkiye'yi, dünya standartlarında kaliteli sağlık hizmeti ile tanıştıran Memorial, JCI Akreditasyon Kalite Belgesi'ni alan (Joint Commission International) Türkiye'nin ilk, dünyanın 21. hastanesidir.

Detaylı bilgi için: www.memorial.com.tr

CEO Uğur Genç’in mesajı
Perakende English Home

Türkiye’de 300’e yakın mağazası ve online alışveriş seçeneği ile kolay ulaşılabilirliği sunarken, yurtdışında 100’e yakın mağazası ile ev tekstili perakendesinde lider konuma gelmiştir.

English Home, 2009 yılında 3 mağaza ile Aydın Grup

bünyesine katıldıktan sonra hızlı büyüme ile kısa sürede ev tekstili perakendesinde lider konuma geldi. Türkiye’de 300’e yakın mağazası ve online alışveriş seçeneği ile kolay ulaşılabilirliği sunarken, yurtdışında 100’e yakın mağazası ile Ukrayna, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Kosova, Kuveyt, Kıbrıs, Özbekistan, Azerbaycan, Gürcistan ve İsviçre’de de hizmetlerine devam ediyor.

Her koleksiyonu ile birbirinden şık ve modern sezon trendlerini yaşam alanlarına taşıyan English Home, hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünleriyle 2025 yılında 20’den fazla ülkede, 1.500 satış noktasında müşterileriyle buluşmayı ve bulunduğu pazarlarda tercih edilen ilk marka olmayı hedefliyor.

Yatak odasından banyoya, mutfaktan salon ve bebek/çocuk odalarına kadar zengin ürün çeşitliliği ile her zevke uygun ev tekstili ve dekorasyon ürünlerini müşterilerine sunuyor.

Detaylı bilgi için: www.englishhome.com

GM Fatih Özçanak'ın mesajı
Tekstil Aydın Örme

Türkiye’nin en köklü tekstil üreticilerinden biri olan Aydın Örme, 1991’de İstanbul Sarıgazi’de kurulmuştur. Kuruluşun ardından 5 yıllık süreç içinde Aydın ailesinin vizyonuyla önemli adımlar atarak, 1996 yılında Akyazı boya ve apre tesislerini tamamlamıştır. Bu sayede hammaddeden kumaşa entegre bir tesis haline gelerek, Türkiye ve dünyada rakiplerinin önüne geçmiştir.

Aydın Örme Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin temeli Sultanhamam'da 1970'li yılların başında Turgut Aydın tarafından atıldı. 1991 yılından bu yana tül perde, perdelik kumaş, tergal, elastik, dantel, jarse, polyester iplik, brode-gipür, ev tekstili üretim ve pazarlama ile iç ve dış pazarlara satış ve mağazacılık konularında faaliyet göstermektedir.

2002 – 2003 yıllarında İstanbul tesisleri Akyazı’ya taşınarak entegrasyon tek lokasyonda toplanmıştır. Akyazı'da 85.000 m2 kapalı alanı ülke ekonomisi için değer yaratan tesislerle donatan kuruluşun bünyesinde, bugün 500 kişiye istihdam sağlanmaktadır. Yılda 1.700 ton iplik, 350 ton jakartronik ve tekstronik dantel, 1.000 ton jarse kumaş, 800 ton dokuma kumaş, 1.300 ton çözgülü örme ve 600 ton yuvarlak örme üretim miktarlarıyla alanında Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ve önde gelen tekstil üretim tesisleri arasında yerini almıştır. Yıllar içerisinde gerçekleştirilen Ar-Ge ve modernizasyon yatırımlarıyla bugün 5 kıtada, 70’ten fazla ülkede 300’e yakın müşterisi bulunan Aydın Örme, Pazarlama-Satışta 1976 yılında kurulan Dömeks A.Ş. ile yurt içi ve yurt dışı ticari faaliyetlerini sürdürmektedir..

Detaylı bilgi için: www.aydinorme.com.tr

GM Mustafa Remzi Yılmaz'ın mesajı
Perakende EVE

Eve, kozmetik ve kişisel bakım marketi olarak kurulmuştur. İlk mağazasını Nisan 2015 te açmıştır. "Bakımlı Olmanın Akıllı Yolu" sloganı ile yola çıkan Eve her geçen gün mağaza sayısını artırmaktadır. Haziran 2021 itibariyle 200 mağazaya ulaşmıştır.

Yenilikçi bakış açısı ile müşteri memnuniyeti önceliğinden vazgeçmeden “her zaman uygun fiyat” politikası ile hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Tüm Türkiye’de mağaza sayısını hızla artırarak yaygın bir zincir olmayı ve birkaç yıl içinde sektörünün lideri konumuna gelmeyi amaçlamaktadır.

Detaylı bilgi için: www.eveshop.com.tr

HIZLI SERVİS RESTORANLAR PizzaLazza

PizzaLazza, günlük açılan taze hamur ile, en kaliteli, sağlıklı, güvenilir ve helal sertifikalı ürünler kullanarak müşterileriyle buluşurken, sektörde alışılmadık ürünlere de ilk günden menüsünde yer verdi. İtalyan calzone pizza kültürü ile kapalı pide kültürünü harmanlayarak oluşturduğu ‘Lazza’ ve fırınlanan sandviç ‘Hogi’, birbirinden lezzetli Pizzalar ve özel Dürümler ile geniş seçeneklerle hızlı servis vermektedir.

2014 yılında temelleri atılan marka, 2015 yılında İstanbul Anadolu yakasında yaygınlaşmaya başlamıştır. Pizza Lazza İstanbul Anadolu / Avrupa yakası, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ gibi büyük şehirlerde yer alarak toplamda 85’in üzerinde restorana sahiptir. 2018 yılı ikinci yarısı itibariyle başlatılan franchise sistemiyle ortalama 120 m2’lik şubelerinde yatırımcılara, merkezden anahtar teslim proje konsepti ile franchise vermektedir. Sultanbeyli’de bulunan üretim merkeziyle en teknolojik ve kaliteli ürünleri, profesyonel tedarik süreci, lojistik, eğitim ve mimari proje ekibi ile sunuyor.

Detaylı bilgi için: www.pizzalazza.com.tr

Hızlı Servis Restoranlar Saloon Burger

Dışarda yeme alışkanlığı ülkemizde hızla yayılırken ‘burger’ kültürü de çeşitlenerek kabul görmekte. Hızlı servis temposu nedeniyle lezzetin geri planda kaldığı bir ortamda, bu açığı kapatmak amacıyla Saloon Burger ‘hızlı serviste benzersiz tat’ konseptiyle yola çıktı. Alışılmış, birbirine benzer, acele servis edilen burger menülerine zengin bir alternatif olmak amacı ile hem Batı Amerika’nın lezzet kodlarını koruyan burgerler hem de yerel aromalarla farklılaştırılan özel burgerler, en sağlıklı, güvenilir malzemeler ve helal sertifikalı etler kullanılarak uygun fiyatlardan müşterilere sunuluyor.

Saloon Burger, 2015 Nisan ayında ilk restoranını açtıktan ve 1 yıllık ARGE sürecinden sonra 2016 yılında birbiri ardına yeni şubeler açarak bugünkü konumuna ulaştı. 2022 yılı itibari ile İstanbul’da 30’un üzerinde şube ile hizmet verirken, Bursa, Sakarya, Lüleburgaz, İzmir gibi büyük şehirlerde de yer alarak toplamda 43’ü geçkin şubesiyle hizmet vermekte ve ulaşılabilir fiyat politikası ile büyümeye devam etmekte.

Detaylı bilgi için: www.saloonburger.com.tr